دل من پشت سرت کاسه ی آبی شد و ریخت


   زندگی خلوتی آراست که من باشم و تو
   بی گمان آینه می خواست که من با شم و تو

   با ز هم لطف خدا خواست که با من باشی
   و چه زیباست چه زیباست که من باشم و تو

   آرزوی گل مریم گل پونه گل یاس
   آرزوی همه گل هاست که من باشم و تو

   عود ، اسپند ، حنا ، آینه، قرآن ، لبخند
   همه اسباب محیاست که من باشم و تو

   زندگی خواب و خیالی است که من باشم و دل
   زندگی یک دو معماست که من باشم و تو

   زندگی قصه ی شیرین و من و تیشه و کوه
   زندگی شرح دو شیداست که من باشم و تو

[ چهارشنبه بیست و ششم 3 1395 ] [ 7:10 ] [ eramau ]

کسب مقام دوم همایش جبهه مجازی کشور . احمد یوسفی

   دومین همایش جبهه مجازی حوزه ایثار و شهادت روز یکشنبه 16 اسفندماه  باحضور حجت الاسلام "محمدعلی شهیدی" رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار          "محسن انصاری" قائم مقام بنیاد شهید و "ابوالحسن فیروزآبادی" رئیس مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی در تالار خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار     شد.
   دومین دوره این همایش با رویکرد جذب حداکثری فعالان شبکه‌های مجازی همزمان با اوج‌گیری صفحات پربیننده اینستاگرام و تلگرام در کشور برپا شد و دبیرخانه و کمیته‌ی    علمی همایش در دور جدید در فضای گسترده و متنوعی قرار گرفت. در این دوره بانک اطلاعاتی فعالان شبکه‌های مجازی ایثار و شهادت شامل 1700 وبلاگ و 700 صفحه       تلگرام و اینستاگرام تشکیل شد.
   در پایان برگزاری این همایش از نفرات برگزیده در بخش‌های مختلف تقدیر شد.
 

   نفرات برگزیده در بخش وبلاگ
   1. علی موجودی با وبلاگ "الف-دزفول" از خوزستان
   2. احمد یوسفی با وبلاگ "رقصی میان میدان مین" از بروجرد  
   3. عاطفه عباسی با وبلاگ "عشق من خدا"  از خراسان 
   4. مهسا یعقوبی با وبلاگ "هشت سال دفاع مقدس و عکاسی"
  5. حسین بختیاری با وبلاگ "پیروان شهدا" از خرم آباد
  6. مجید پناهی با وبلاگ "شهدا و رزمندگان"  
  7. شعیب خنجری با وبلاگ "کبریا"

   نفرات برگزیده در بخش اینستاگرام
  نفر اول: احمد برون از استان خوزستان
  نفر دوم: محمدرضا رهروان از استان هرمزگان
  نفر سوم: علی محمدی از استان خوزستان
  نفر چهارم: ولی اله مولایی از استان تهران

  نفرات برگزیده در بخش تلگرام

  نفر اول/ قدیر فرامرزی/ نام کانال: زیردست از استان تبریز
  نفر دوم/ مهدی حیدری/ نام کانال سنگری‌ها از استان تهران
  نفر سوم/ مجتبی غلامی/ نام کانال: ریش‌های با ریشه

    در بخش ویژه این همایش نیز به منظور تشویق مروجین فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از  پایگاه اطلاع رسانی      شهید خبر و گروه سایبری پایگاه بسیج امام سجاد (ع) منطقه 17 تهران تقدیر شد.
[ جمعه بیست و یکم 12 1394 ] [ 3:20 ] [ eramau ]

فراخوان دومین همایش جبهه مجازی حوزه ایثار و شهادت

بسمه تعالی

فراخوان دومین همایش جبهه مجازی حوزه ایثار و شهادت
با استعانت از خداوند بزرگ و استمداد از شهدای همیشه زنده ی تاریخ و با امید به اهداف توسعه، ترویج و نهادینه نمودن فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ و تقویت شأن و جایگاه الگوهای عینی عرصه  ایثار و شهادت و همچنین حمایت از سربازان اندیشمند جبهه مجازی رویارو با دشمن در حوزه فضای دیجیتال و اینترنت و توانمندسازی فردی و جمعی و اهتمام به پرورش استعدادها و ارتقاء سطح علمی، فنی و فرهنگی جبهه مجازی همایش جبهه مجازی رسانه های بر خط با مشارکت و همراهی  مدیران مسوول و نویسندگان وبلاگ ها و همچنین شبکه های اجتماعی اینترنتی در حوزه ایثار و شهادت، جهاد و دفاع مقدس به مناسبت روز شهید (22 اسفند) در یک همایش ملی و سراسری برگزار می گردد.

اهداف همایش
1-    ترویج و تحکیم فرهنگ پایداری و ایثار و شهادت
2-    زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا
3-    ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت های فرهنگی و رسانه ای در جبهه مقاومت و جنگ رسانه های نرم
4-    تلاش برای حفظ دستاوردهای ایثار و شهادت
5-    حمایت از تولید آثار فرهنگی رسانه ای در جهت اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت
6-    تجلیل از فعالان و افسران جنگ نرم در مقابله با دشمن
7-    شناسایی و ترویج عوامل تقویت کننده فرهنگ رسانه های جهاد، ایثار و شهادت
8-    ایجاد دبیرخانه دائمی جبهه مجازی رسانه ای در حوزه ایثار و شهادت


ادامه مطلب
[ جمعه سیم 11 1394 ] [ 0:49 ] [ eramau ]

رزومه

[ جمعه سیم 11 1394 ] [ 0:11 ] [ eramau ]

برگزیدگان نخستین جشنواره ادبی شاهد و ایثارگر

پایان نخستین جشنواره ادبی شاهد و ایثارگر

                                


   با معرفی نفرات برگزیده شعر و داستان و برگزاری مراسم اختتامیه در کردان کرج، نخستین جشنواره ادبی برادران شاهد و ایثارگر به پایان       رسید.

 

   به گزارش حیات، حسینعلی بیات مدیرکل فرهنگی هنری بنیاد در مراسم اختتامیه جشنواره ادبی برادران شاهد و ایثارگر که با حضور دبیر        اجرایی و علمی جشنواره، شاعران، نویسندگان و مسئولان فرهنگی- هنری برگزار شد، طی سخنانی از حضور و مشارکت فعال جامعه هدف    در این جشنواره تقدیر کرد و گفت: اداره کل فرهنگی هنری بنیاد در نظر دارد مجموعه ای از آثار برگزیده جشنواره را در قالب کتاب منتشر    کند.

   وی تشکیل و فعال سازی انجمن های ادبی و شاهد و ایثارگر در استان ها را از دیگر برنامه های آتی این اداره کل ذکر کرد.

   همچنین در این مراسم رضا صفری رئیس اداره هنری ادبی بنیاد و دبیر اجرایی جشنواره و داریوش ذوالفقاری دبیر علمی جشنواره نیز            مطالبی پیرامون فعالیت های هنری- ادبی در بنیاد و ویژگی های تخصصی جشنواره بیان کردند و سپس با اهدای لوح تقدیر و جوایز از            برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

   در ادامه مراسم اختتامیه به معرفی نفرات برتر در بخش شعر و داستان پرداخته شد که طی آن احمد یوسفی از لرستان برگزیده ویژه بخش        داستان و محمدعلی حاجیان از استان اصفهان به عنوان جوان ترین شرکت کننده جشنواره معرفی و تجلیل شدند.

   همچنین هیات داوران سعدی اسدی فر از تهران و مرتضی طالبی از گیلان را به عنوان دیگر برگزیدگان بخش داستان معرفی کردند.

   برگزیدگان بخش شعر نیز عبدالرضا کوهمال جهرمی از استان فارس، یاسر قنبرلو از استان قزوین، محسن فلاح از استان مازندران، زکریا      رحیمی از اصفهان، محمدجواد حاج صادقیان از اصفهان، مصطفی بوعذار از خوزستان بودند.

   در جشنواره ادبی شاهد و ایثارگر که طی دو روز و با حضور 24 استان برگزار شد، 66 نفر از شاعران و نویسندگان شاهد و ایثارگر که          آثارشان از میان 500 اثر از 390 شرکت کننده، حائز شرایط حضور در مرحله کشوری تشخیص داده شده بود؛ حضور یافتند.

   گفتنی است، در این جشنواره 5 کارگروه تخصصی با حضور استادان ناصر فیض و محمدرضا بایرامی برگزار شد که طی آن به نقد و            بررسی آثار شرکت گنندگان پرداخته شد.

   لازم به ذکر است، نخستین جشنواره ادبی خواهران شاهد و ایثارگر سراسر کشور از سیزدهم الی شانزدهم شهریورماه با برگزاری نشست        های توجیهی، کارگاه شعر و داستان، هم اندیشی، حافظ خوانی و نظرسنجی در مجتمع ایثار کرج برگزار شد.

                                    جشنواره ادبی شاهد و ایثارگر

                   لینک عکسهای جلسات نقد و بررسی با تشکر از دکتر داریوش ذوالفقاری 

 

[ پنج شنبه جهاردهم 6 1392 ] [ 12:25 ] [ eramau ]

انهدام پلهاي شناور در جنگ

رقصي ميان ميدان مين

قبل از عمليات پيروزمند بيت المقدس گروه پل 422 دغاغله اهواز كه زير مجموعه اي از گروه 411 مهندس رزمي بروجرد بود با درايت فرماندهان ارتش از جمله شهيد صياد شيرازي و ديگر فرماندهان يگان مهندس رزمي 5 پل شناور را به روي كارون  زد كه اين احداث اين پلها در آن شرايط و در كوتاه ترين زمان  در نوع خود بي نظير بود .

 چون جنوب اھواز در منطقه مقابل دارخوين، آبگرفتگي وسيعي داشت اين امر باعث شده بود 

 تا عراقي ھا نيروھاي پيوسته اي را در ساحل كارون مستقر نكنند. آنها هيچوقت به اين فكر نمي افتادند كه ايراني ها  توانايي عبور از كارون را داشته باشند .

پل شناور

عبور بيش از 40 ھزار نفر نيرو ھمراه با خودرو و تجھيزات در شب عمليات بيت المقدس از روي اين پل ها تمامي تاكتيك هاي دشمن را بر هم زد . البته دشمن براي انهدام اين پل ها خصوصا پل بزرگي كه در منطقه مارد احداث شده بود تلاش زيادي به خرج داد .

روزي كه ميراژهاي فرانسوي عراق براي بمباران اين پل هجوم آوردند تمامي منطقه پر از آتش و بمب شد ولي خداوند باز هم ياري خودش را به رزمندگان نشان داد و با وجوديكه هواپيماهاي عراقي براي اولين بار از گلوله هاي فريب دهنده ضد موشك استفاده مي كردند باز هم در كارشان ناتوان شدند و فقط قسمت كوچكي از پل مورد اصابت قرار گرفت كه آن هم با تلاش بچه ها سريعا ترميم شد . آن روز با سقوط يكي از هواپيماها منطقه مارد به آرامشي دوباره دست يافت .

راوي : احمد يوسفي 

[ چهارشنبه بیست و سوم 12 1391 ] [ 19:48 ] [ eramau ]

پيش گويي عجيب شهيد اندرزگو !

 


وحيد يامين پور
پيش گويي عجيب شهيد اندرزگو ! 

در حال ساخت يك سري مستند سياسي هستيم. تا به حال ۱۶ قسمت توليد شده؛ ديروز رفتيم خانه ي شهيد سيدعلي اندرزگو براي مصاحبه با همسرش.

 اندرزگو از آن شخصيتهاي پيچيده اي بوده كه خيلي ها جذبش شده اند. مصاحبه ي عجيبي شد. وسط مصاحبه چند بار گريه كرديم. همسر شهيد خودش يك شهيد زنده است. فكر كنيد كه تا چند ماه بعد از شهادت همسرش در زندان اوين تحت شكنجه ي ساواك بوده، آنهم در ۲۵ سالگي!

مصاحبه كه تمام شد به تيم تصويربرداري اشاره كردم كه دوربين ها را خاموش نكنند، من وارد گفتگوي غير رسمي شدم تا نگفته ها را بشنوم و چيزهايي شنيدم كه برايم خيلي عجيب بود.

يكي از خاطرات همسر شهيد كه خيلي عجيب بود ازاين قرار است؛ همسر شهيد:
چند ماه قبل از شهادتش در خانه نشسته بوديم. سيد علي يك ذغال گداخته را از روي قليان برداشت و كف دستش گرفت. من شگفت زده پرسيدم سيد دستت نمي سوزد؟ سيد لبخندي زد و گفت: «اين كه هيچ، بدن من به آتش جهنم هم حرام است. بعد سيد علي گفت بزودي پهلوي مي رود و انقلاب پيروز خواهد شد. دو سال بعد از پيروزي شخصي رئيس جمهور خواهد شد كه نامش «سيد علي» است. از آنروز به بعد منتظر ظهور حضرت ولي عصر عج باشيد.» بعد گفت دينداري در آن دوران مثل نگه داشتن اين ذغال گداخته در دست است. همسر شهيد گفت من پرسيدم: سيدعلي! منظورتان اين است كه خودتان رئيس جمهور مي شويد؟ سيد پاسخ داد خير، من آن روز نيستم.

بعد ذغال را آرام برگرداند و روي قليان گذاشت… همسر شهيد گفت: دست از سيدعلي نكشيد.

منبع : سايت http://www.ghasam.ir

[ جمعه هشتم 10 1391 ] [ 3:23 ] [ eramau ]

همه چيز درباره سيستم "گنبد آهنين" اسرائيل +تصاوير

اسطوره آهنين اسرائيل، چگونه شكست خورد؛

مشرق-- سيستم دفاع ضد موشكي براي رژيم صهيونيستي و در ادبيات نظامي اين رژيم به طور جدي از جنگ با حزب الله در تابستان سال 2006 اوج گرفت. جنگ اسرائيل و لبنان كه در اسرائيل به جنگ دوم لبنان و در لبنان به جنگ ژوئيه (عربي: حرب تموز) معروف است، جنگي است كه به مدت ۳۳ بين ارتش اسرائيل و حزب‌الله لبنان به وقوع پيوست و دامنه آن تا مركز سرزمين هاي اشغالي و تا نزديكي تل آويو كشيده شد.{1}

ريشه سيستم سپر دفاع موشكي اسرائيل به نام (Iron Dome)گنبد آهنين به درگيري سال ۲۰۰۶ اسرائيل با حزب‌الله لبنان بر مي‌گردد. در آن نبرد، حزب‌الله راكت‌هاي پرشماري به سمت اسرائيل شليك كرد كه خسارات و كشته‌هاي فراواني را براي اسرائيل به همراه آورد، راكت هايي كه در اواسط جنگ ايستگاه قطار شهر حيفا را مورد حمله قرار داد و واحد پدافندي ارتش اسرائيل را به اين واقعيت رساند كه سيستم دفاع ضد موشك سابق ديگر كاربرد خاصي ندارد.

 
حمله موشكي حزب الله لبنان به ايستگاه قطار شهر حيفا(سال 2006جنگ 33روزه)

يك سال بعد، امير پرتس، وزير وقت جنگ اسرائيل اعلام كرد كه كمپاني اسرائيلي رافائل كه توليدكننده تجهيزات نظامي است، براي مقابله با تهديدهاي آينده يك سپر دفاع موشكي جديد خواهد ساخت، كه لااقل جلوي حمله راكت هاي مقاومت را تا عمق سرزمين هاي اشغالي را از مهاجم بگيرد، تكميل و گسترش سپر دفاعي جديد، چند سال زمان برد و نهايتا اوايل سال ۲۰۱۱ به خدمت گرفته شد.

تاريخچه سامانه هاي دفاع ضد موشك در اسرائيل


ختس(پيكان)

ختس (در عبري: טיל חץ به معناي: پيكان) نوعي سامانه دفاع موشكي است كه از سال ۱۹۸۶ به طور مشترك توسط اسرائيل و آمريكا توليد مي‌شود و توانايي بالاتري براي رهگيري موشك‌هاي باليستيك نسبت به سيستم مشابه آمريكايي ام‌آي‌ام-۱۰۴ پاتريوت دارد. اين موشك تنها مورد استفاده نيروهاي دفاعي اسرائيل است و يكي از اهداف آن دفاع از خاك اسرائيل در مقابل موشك‌هاي باليستيك ايران همچون موشك‌هاي شهاب1،2و 3ايران است. طراحي و توليد اين موشك به عهده صنايع هوافضاي اسرائيل و شركت هوانوردي بوئينگ و نظارت بر آن به عهده وزارت توسط وزارت دفاع اسرائيل و آژانس دفاع موشكي ايالات متحده است.

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه هشتم 9 1391 ] [ 1:2 ] [ eramau ]

نقش ولايت فقيه در حفظ ارزشها

پديد آورنده : عباسعلي عظيمي شوشتري 

عضو هيئت علمي پژوهشكده تحقيقات اسلامي نمايندگي ولي فقيه در سپاه

چكيده       منبع : پايگاه اطلاع رساني حوزه

مقاله حاضر پس از تعريف ارزشها، به بررسي نقش متقابل ارزشها و نظام سياسي، سپس نظام ولايت فقيه مي پردازد.

نويسنده پس از تبيين تفاوت نظام ولايت فقيه با نظام هاي مطلق گرا، نقش ولايت فقيه در پاسداشت ارزشهاي اسلامي را در عرصه هاي زير بيان مي كند:

1. تربيت جامعه به عنوان يكي از مهم ترين اهداف بعثت انبياء؛

2. اجراي عدالت و محور بودن آن در همه قوانين اسلامي؛

3. ارائه الگوي عملي از انسان كامل؛

4. تنظيم برنامه هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي بر مبناي ارزشهاي اسلامي.

كليد واژه ها: ارزشها، نظام سياسي، ولايت فقيه.

مقدمه:

ارزشها سنگ بناي هر نظام سياسي و اجتماعي را تشكيل مي دهند و آنها را قوام و استمرار مي بخشند. از اين رو هر گونه تحول و جابه جايي در ارزشها، تزلزل در بنيانهاي نظام حاكم، بروز آسيب هاي اجتماعي و گسترش ضد ارزشها را به دنبال خواهد داشت و سرانجام سبب جابجايي ارزشها با ضد ارزشها، و هنجارها با ناهنجاريها شده، بحران اجتماعي را پديدار مي سازد. بحراني كه طومار هر نظامي را در هم مي پيچيد. پس به طور منطقي حكومت ها بايد تمام همت خود را مصروف پاسداشت آنها نمايند و به تحولاتي كه در ارزشهاي بنيادين آنها مؤثرند حساسيت نشان دهند؛ طبيعي ترين وضعيت براي يك نظام سياسي، مقابله با خطراتي است كه تهديد كننده ارزشهايش باشند.

اسلام، اين آخرين و كامل ترين دين الهي نيز اصلاح امور جامعه و هدايت انسانها به سوي كمال مادي و معنوي را هدف اصلي خود برگزيده، همه آنچه كه بشر را به تكامل ره مي نماياند به عنوان ارزشهاي بنيادين نظام سياسي اجتماعي خود پذيرفته است. پس قوام حكومت هاي اسلامي در بقاي آنهاست، د رنتيجه حاكم اسلامي قبل از هر چيز بايد اين ارزشها را پاس دارد تا شاهد فروپاشي نظام نباشد. تجربه تاريخي تضعيف ارزشها و رسوخ ناهنجاريهاي اجتماعي در دوران خلفاي سه گانه به ويژه خليفه سوم به وضعيتي انجاميد كه جامعه تاب حكومت علي(ع) و امام حسن(ع) را از دست داد كه نتيجه آن، پذيرش حكومت سلطنتي اموي و در نهايت فاجعه كربلا بود.


ادامه مطلب
[ شنبه بیستم 8 1391 ] [ 16:14 ] [ eramau ]

آلبوم يادگاري

احمد يوسفي

من و شهيد حاج محمد علي اسماعيلي

ايستاده من و نشسته حاج محمد اسماعيلي 

دو كوهه انديمشك

 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه هجدهم 3 1391 ] [ 19:45 ] [ eramau ]
X